NU KAN DU TILMELDE DIG DEN NYE SÆSON

ny instruktør på yogaholdet




Opvisning 2015



 

HOLD I MIF


 Se holdbeskrivelser for enkelte hold.
Under tilmelding - kan du klikke på alle hold, og

her ses holdbeskrivelser på alle aktive hold.


Vi ses i Marievang IF!


 


Kunne du tænke dig at være en del af Marievang IF???



Som instruktør?
Som hjælpetræner?
Som bestyrelsesmedlem?


Så hører vi meget gerne fra dig...

Skriv en mail til os:


MIF.SLAGELSE@GMAIL.COM



fun2move I MIF


 
Er du mellem 8-14 år??

”Fun2Move” er super sjov bevægelse for dig der ikke er vant til at bevæge dig, og som måske har lidt for meget på sidebenene. 
Måske ved du heller ikke helt hvilken type idræt der interesserer dig?

Vi laver en masse sjove lege og motion, hvor SAMMENHOLD og OPBAKNING er kodeordene. 

Vi prøver mange forskellige slags sport og idrætsgrene ud fra deltagernes ønsker og fantasi!

Eksempelvis boldlege, tur i svømmehallen, leg og bevægelse i skoven, redskabsspring, bevægelseslege, gå/løbeture, dans, boksning, badminton, fodbold, volley, fitness og meget mere.

På den måde kan du finde ud af, hvilken type idræt, der passer bedst til dig!

Du bliver ikke vejet - og det er ikke en konkurrence om at tabe sig. 

Vi skal have det sjovt - og få en masse sved på panden. 
Og mest af alt – finde glæden ved det!

HUSK - Der er træning HVER uge, så det vil sige at vi følger IKKE skolernes ferieplan...

Husk vanddunk – og måske et lille håndklæde til at tørre sveden af panden.
Vi laver fællestræninger sammen med andre Fun2Move hold i Slagelse Kommune – vi laver kost workshops – og vi skal også overnatte i klubhuset. Du kan være sikker på en sjov sæson, når du tilmelder dig dette hold.
Vi håber at se DIG!
Alle deltagere på holdet får 1 tshirt med holdets logo
Vi starter op i uge 36 – og træner om tirsdagen kl. 18:40-19:40.
Vi træner i Marievangsskolens Gymnastiksal
Vi er altid minimum 2 instruktører af gangen - og ring endelig til os, hvis du har spørgsmål 
Tilmelding og betaling skal ske på vores hjemmeside www.marievang-if.dk under fanen tilmelding

Instruktører på Fun2Move i Marievang IF er:
Camilla – tlf. 25130150
Lone – tlf. 61657158
Nadja W – tlf. 81610018
Steven – tlf. 23926324
Gergø   - tlf. 25656580
Julie – tlf. 26146258
Nadia O – tlf. 60555855

     Foreningsguide og kostvejleder

                Lone Thorkilsen
Foreningsguide og kostvejleder 
Jump4fun Sorø og Slagelse
DGI Midt- og Vestsjælland
61 65 71 58
lone.fod@gmail.com

MARIEVANG IF`S 50 ÅRS JUBILÆUM


KALENDER 12-06-2016


Marievang IF Gymnastikforening | Skjoldsvej| 4200 Slagelse | Mail: mif.slagelse@gmail.c​om